Yazdır

İLERİ TEKNOLOJİ PROJELERİ DESTEĞİ (İTEP)

İLERİ TEKNOLOJİ PROJELERİ DESTEĞİ (İTEP)

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfının desteklediği projeler

2010 yılı Ağustos ayında yapılan ilk İTEP Pilot Çağrı döneminde Alan Raporları verilen aşağıdaki teknoloji alanlarında proje başvuruları kabul edilmeye başlanmıştır.

 

Tarımsal atıklardan yüksek katma değerli biyoürün üretim ve teknolojileri,

İleri malzeme teknolojileri ve hassas üretim teknikleri,

Yenilenebilir enerji üretim, depolama ve dağıtımına yönelik teknolojiler,

Bu alanlara ek olarak, 1 Haziran 2011 itibariyle, İTEP kapsamında değerlendirilecek projeler kapsamına Alan Raporları verilen aşağıdaki teknoloji alanları da eklenmiştir.

Gıda Teknolojileri,

Biyomedikal Teknolojileri,

İklim Değişikliğine Uyum Teknolojileri,

dair içerik ve projenin hedefleri olarak yeni projelere örnek oluşturacak geliştirme ve uygulama projelerini teşvik edecek pilot uygulamaların desteklenmesi hedeflenmiştir.

TANIMLAR

Destek Amacı:

Vakfımızın desteklediği projelerin oluşturduğu portföyde ülkemiz için öngördüğü değerle orantısız temsil edildiği değerlendirilen teknoloji alanlarında "Teknolojik Ürün" ve "Teknolojik Proses İnovasyonu" kavramları çerçevesinde, bilgi birikimi projeyi gerçekleştiren firmada kalmak üzere, ticari değeri olan ürünlerin elde edildiği teknoloji geliştirme düzeyindeki Ar-Ge ve ticarileştirme faaliyetleri desteklenmektedir.

Hedef Kitle:

Sanayi kuruluşları ve yazılım şirketleri

Destek Mekanizması:

Sanayi kuruluşları ve yazılım şirketlerinin Ar-Ge ve ticarileştirme faaliyetlerini desteklemek amacıyla oluşturulan desteğin tamamı geri ödemeli olup, destek miktarı en fazla 3.000.000 ABD Doları olarak belirlenmiştir. Destek süresi azami 3 yıldır.

Bilgi ve İletişim: Teknoloji Geliştirme Projeleri Grubu ( Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. )